KD-JECT E Enteral sprøjte 10 ml - 100 stk.

1
1
1
Se alle produkter fra KD-ject
Varenummer: 52902

KD-JECT Enteral sprøjte 10 ml til brug ved enteral administration af medicin, næringsstoffer og andre væsker

Enteral engangssprøjte fra KD-JECT er egnede til sonder eller indgange med ENFit-kobling. Engangssprøjter har en ENFIT-løsning, der gør, at de IKKE passer til intravenøse porte og dermed reducerer risikoen for forveksling med almindelig engangssprøjter. 

Anvendelse:

KD-JECT Enteral engangssprøjte er fødevaregodkendt til forskel for almindelig engangssprøjter. De kan derfor anvendes til enteral administration af næringsstoffer, andre væsker og medicin.
KD-JECT Enteral sprøjte kan f.eks. også anvendes til opbevaring af udpumpet brystmælk. 


Indhold: 100 stk.

Vi gør opmærksom på, at der kan være flere ml i sprøjten end angivet, da der skal være plads til at kunne trække stemplet helt tilbage.

Se alle produkter fra KD-ject
Varenummer: 52902

Andre kunder har også købt

Alternative produkter

Anmeldelser

Fri fragt over 349 kr.

Til DAO PakkeShop & med DAO Hjemmelevering

30 dages fortrydelse

30 dages fortrydelsesret fra den dag du modtager varen. (Gælder ikke håndkøbslægemidler)

Medlemsbonus

Du opsparer bonus hver gang du handler i shoppen.

Kundeservice

Kontakt os på tlf. +45 7199 9817 eller pr. e-mail info@med24.dk.

Gør som 300.000 andre!

Skriv dig op til vores nyhedsbrev. Ved tilmelding giver du accept til, at vi må sende dig info om rabatkoder, tilbud og nyheder relateret til vores sortiment pr. email. Du kan til enhver tid trække samtykket tilbage. Vi behandler dine oplysninger i henhold til vores persondatapolitik.