Omron silikone luftslange til forstøver - 100 cm. - 1 stk.

1
Se alle produkter fra Omron
Varenummer: 38527

Omron luftslange til forstøver er er seperat del i silikone, som passer til Omron Nebulizer NE-C28P-E

Omron luftslange til forstøver er en seperat del til Omron Nebulizer NE-C28P-E, som tilkobles nebulizer og medicindyse. Denne variant er 100 cm lang og fremstillet i silikone - den fås også i en længere variant (207 cm) i PVC. Slangen bør udskiftes hvert år - derudover bør den jævnligt rengøres, desinficeres og rengøres for indvendig kondens.

Anvendelse

Følg brugervejledningen for korrekt af- og påmontering af slangen.
Rengør efter brug ved at vaske slangen i varmt vand med et mildt, neutralt rengøringsmiddel. Den skylles herefter med varmt, rindende vand og lægges til tørre på et rent sted.
Slangen bør desinficeres efter dagens sidste behandling - følg brugervejledningen for korrekt desinficeringsmetode.

Sådan fjerner du indvendig kondens i slangen:

  • Sørg for, at luftslangen er tilsluttet til lufttilslutningen på kompressoren
  • Fjern luftslangen fra forstøversættet
  • Tænd for kompressoren, og pump luft gennem luftslangen for at uddrive fugten

Indhold: 1 stk. slange (silikone) på 100 cm til Omron Nebulizer NE-C28P-E.

Se alle produkter fra Omron
Varenummer: 38527

Andre kunder har også købt

Alternative produkter

Anmeldelser

Fri fragt over 349 kr.

Til DAO PakkeShop & med DAO Hjemmelevering

30 dages fortrydelse

30 dages fortrydelsesret fra den dag du modtager varen. (Gælder ikke håndkøbslægemidler)

Medlemsbonus

Du opsparer bonus hver gang du handler i shoppen.

Kundeservice

Kontakt os på tlf. +45 7199 9817 eller pr. e-mail info@med24.dk.

Gør som 300.000 andre!

Skriv dig op til vores nyhedsbrev. Ved tilmelding giver du accept til, at vi må sende dig info om rabatkoder, tilbud og nyheder relateret til vores sortiment pr. email. Du kan til enhver tid trække samtykket tilbage. Vi behandler dine oplysninger i henhold til vores persondatapolitik.